top of page
Kai Aareleid
ANTON KALJULA

ANTON KALJULA

Poliitik, ühiskonnategelane

Anton Kaljula on poliitik ja ühiskonnategelane. Ta on sündinud 27. juunil 1959. aastal. Aastatel 2007-2009 oli Kaljula Kärdla linnapea. Samuti on ta 1999. aastal asutatud ühenduse Hiiumaa Spordiliit juhataja.

PAUL KAMM

PAUL KAMM

Kunstnik

Paul Kamm oli kunstnik. Ta sündis 29. detsembril 1917 Kärdlas. Kunstiannet ilmutas Kamm juba kooliajal, kuid siis ei pööranud ta sellele suuremat tähelepanu. Keeruline majanduslik olukord sundis noort meest tööle. Nii töötas ta erinevates tekstiiliettevõtetes Hiiumaal kui ka mandril.

TOOMAS KOKOVKIN

TOOMAS KOKOVKIN

Fotograaf, geograaf

Toomas Kokovkin on foto- ja geograaf. Ta on sündinud 1960. aastal ja lõpetanud Tartu Ülikooli geograafina ja saanud Leningradi Ülikoolist geograafiakandidaadi kraadi. Hiiumaal on ta elanud 1990. aastast.

OTT LAMBING

OTT LAMBING

Kunstnik, kunstiõpetaja

Ott Lambing oli kunstnik ja kunstiõpetaja. Ta sündis 1955. aastal Virumaal, kolis Hiiumaale pärast Tartu Kunstikooli lõpetamist 1975. aastal.

ANNE-LIIS LEHT

ANNE-LIIS LEHT

Klaasikunstnik

Anne-Liis Leht on eesti klaasikunstnik. Sündinud 1984. aasta aprillis Kärdlas ja lõpetanud 2002. aastal Kärdla Ühisgümnaasiumi.

MAGNUS LÕPPE

MAGNUS LÕPPE

Moedisainer

Magnus Lõppe on moedisainer. Ta on sündinud 13. juunil 1986. aastal Hiiumaal. 2005. aastal lõpetas Kärdla Ühisgümnaasiumi. Seal sündis ka Lõppe esimene kollektsioon, mis valiti 2005. aasta Haaknõelal parimaks vaba aja rõivastuseks. 2011. aasta Kopenhaageni moenädala raames toimunud Nest Award Show’l tunnistati tema bakalaureusetöö Skandinaavia moekoolide lõpetajate töödest parimaks, mida kajastas ka moeajakiri Vogue.

LIIA LÜDIG-ALGVERE

LIIA LÜDIG-ALGVERE

Maalikunstnik

Liia Lüdig-Algvere on maalikunstnik, sündinud 1950. aastal Kärdlas. Tema õlimaalides domineerivad rannamaastikud ja Hiiumaa vaated.

AARNE MIIKMAA

AARNE MIIKMAA

Maalikunstnik

Aarne Miikmaa oli maalikunstnik. Sündis 1908. aastal Kärdlas vabrikutöölise peres ning kandis 1939. aastani nime Harald Oskar Miikman.
Miikmaa on esimene Hiiumaalt välja kasvanud professionaalne kunstnik.

MART MÕNISTE

MART MÕNISTE

Fotograaf

Mart Mõniste on fotograaf. Ta on sündinud 1961. aastal. 1981. aastal lõpetas Mõniste Tallinna 2. Tehnikakooli fotograafia eriala. Elab Hiiumaal 1984. aastast, on töötanud muuhulgas Kärdla trükikojas ja fotograafina Pildikojas.

KAIA SAARNA

KAIA SAARNA

Ehtekunstnik

Kaia Saarna-Lauri on ehtekunstnik. Ta on sündinud 1985. aastal Hiiumaal ja omandanud keskhariduse Kärdla Ühisgümnaasiumis.
2008. aastal lõpetas ta Eesti Kunstiakadeemia ehteeriala. 2009. aastal asutas Saarna oma ehtebrändi Kaia Saarna Jewelry Art

KALLI SEIN

KALLI SEIN

Klaasikunstnik

Kalli Sein on eesti klaasikunstnik, sündinud 1966. aastal Tallinnas. Tema isiknäitused on leidnud aset Hiiumaal kui ka näiteks Tallinnas, Tartus ja Jõhvis.

VALEV SEIN

VALEV SEIN

Maalikunstnik

Valev Sein on eesti maalikunstnik, sündinud 1964. aastal Tallinnas. Suur osa tema maalidest on Hiiumaast inspireeritud. Muuhulgas on ta Pühalepa kiriku aastatel 1991-1993 valminud vitraažakende autor.

Ave Alavainu
André Abner
Esta Aksli
Ott Arder
Astrid Nõlvak
Viiu Härm
Tiina Kaev
Aino Kallas
Ain Kalmus
Anne Kappasto
Helgi Kauber
Karl Kaups
Paul Kokla
August Kubja
Arno Kuusk
Helle-Mare Kõmmus
Jegard Kõmmus
Jaanus Kõrv
Ott Lambing
Anne-Liis Leht
Tiit Leito
Ott Lepland
bottom of page