top of page
LIIA LÜDIG-ALGVERE

LIIA LÜDIG-ALGVERE

Maalikunstnik

Liia Lüdig-Algvere on maalikunstnik, sündinud 1950. aastal Kärdlas. 1982. aastal lõpetas ta Eesti NSV Riikliku Kunstiiinstituudi (ERKI) maalikunstnik-pedagoogi diplomiga, kaks aastat hiljem naases Hiiumaale.

Esimesed isiknäitused toimusid 1983. aastal Putkaste sohvoostehnikumis Suuremõisa lossis ja Emmaste kolhoosi abitootmisosakonnas Leisus, 1985-1992 oli Lüdig-Algvere Emmaste kolhoosi kunstnik, seejärel kunstiõpetaja Käina põhikoolis ja lasteaias, Suuremõisa Tehnikumis ja Käina Kaunite Kunstide Koolis, samuti juhendas ta maaliringe.

Lüdig-Algvere õlimaalides domineerivad rannamaastikud ja Hiiumaa vaated. Samuti on ta kopeerinud hulgaliselt Hiiumaa rahvariiete seelikutriipe ja kasutanud neid oma akvarelliseeriates “Triibulised”. Ta on illustreerinud Ave Alavainu 1992. aasta luulevihiku “Hiiumaal”, tema Hiiumaa-ainelised akvarellid ilmusid trükis postkaardikomplektina “Aasta ring vanal Hiiumaal” 2001. aastal, samuti on need kaunistanud Liina Vagula 2009. aasta raamatut “Kirjad emale”.

Alates 2006. aastast on Lüdig-Algvere Eesti maalikunstnike liidu ja Eesti kunstnike liidu liige. 2008. aastal teenis ta Kultuurkapitali tunnustuse silmapaistva aasta eest kunstis. Ta on osa võtnud Hiiumaa kunstnike ühisnäitustest ja Eesti maalikunstnike liidu näitustest. Tema isiknäitused on toimunud Hiiumaal ja Tallinnas, Muhus, Kuressaares, samuti välisriikides, näiteks Soomes, USA-s ja Leedus.

2020. aasta juulis avati Lüdig-Algvere auks Haldi säärel tema nimeline tänupink.

Allikad:
    Kukk, Kati 2020. ‘Üllatus pärandikandjale asub Haldi säärel’ Hiiu Leht. 31. juuli. http://www.hiiuleht.ee/2020/07/ullatus-parandikandjale-asub-haldi-saarel/

    Lüdig-Algvere, Liia 2015. Hiiumaa. Loodus. Aeg. Inimene. Kunst Hiiumaal ja Hiiumaa kunstis. Rmt. Helgi Põllo, Aivi Telvik, Ermo Mäeots (Koost.) Kärdla: MTÜ Hiiumaa Teabekapital, lk. 1193-1194
Vaata ka:
bottom of page