top of page
Kai Aareleid
VIIU HÄRM

VIIU HÄRM

Luuletaja, näitleja, fotograaf

Viiu Härm-Rummo on eesti luuletaja, näitleja ja loodusfotograaf. Hiiumaaga on Härm seotud nii veresidemetega kui ka kogu edasise elukäiguga.

JÜRGEN PÄRNSALU

JÜRGEN PÄRNSALU

Saatejuht, muusikaprodutsent, näitleja

Jürgen Pärnsalu on DJ, muusikaprodutsent, saatejuht ja näitleja. Alates 2010. aastast on ta Star FM hommikuprogrammi saatejuht. 2018. aastast mängib ta telesarjas Padjaklubi, 2019. aastal sai Pärnsalust üks TV3 telesaate Duubel saatejuhtidest.

LEA SIBUL-POOLA

LEA SIBUL-POOLA

Näitejuht

Lea Sibul-Poola oli näitejuht, sündis 1929. aastal.
1997. aastal kolis ta koos abikaasa Uno Poolaga Hiiumaale ja asutas tänaseni tegutseva Kärdla nukuteatri.

MARGUS TABOR

MARGUS TABOR

Näitleja

Margus Tabor on eesti näitleja. Sündinud (1962) ja üles kasvanud Suuremõisas, keskkooli lõpetanud Kärdlas. Tabori tuntuim seos Hiiumaaga on menukas etendus “Mamma lood ehk hiiu eluvilosoohvia”, mida ta mängis aastatel 2015-18 sünnipaigas Suuremõisas.

IVAN TRIESAULT

IVAN TRIESAULT

Näitleja

Ivan Triesault, sünninimega Juhan Treisalt, oli eesti näitleja, keda on nimetatud kuulsaimaks Hollywoodi jõudnud eestlaseks. Ta sündis 1898. aastal Tallinnas. Näitleja mõlemad vanemad olid hiidlased: isa oli pärit Emmaste Muda külast ja ema Kassari Tagukülast. Mehe kuulsaim roll oli Alfred Hitchcocki spioonifilmis “Notorious” (1946), kus ta mängis härrasmehest natsiohvitseri Eric Mathist.

RISTO VAIDLA

RISTO VAIDLA

Näitleja

Risto Vaidla on eesti näitleja. Ta on sündinud ja kasvanud Kärdlas. 2016. aastal lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikooli XXVII lennu näitleja eriala.

Ave Alavainu
André Abner
Esta Aksli
Ott Arder
Astrid Nõlvak
Viiu Härm
Tiina Kaev
Aino Kallas
Ain Kalmus
Anne Kappasto
Helgi Kauber
Karl Kaups
Paul Kokla
August Kubja
Arno Kuusk
Helle-Mare Kõmmus
Jegard Kõmmus
Jaanus Kõrv
Ott Lambing
Anne-Liis Leht
Tiit Leito
Ott Lepland
bottom of page