top of page
TOOMAS KOKOVKIN

TOOMAS KOKOVKIN

Fotograaf, geograaf

Toomas Kokovkin on foto- ja geograaf. Ta on sündinud 1960. aastal ja lõpetanud Tartu Ülikooli geograafina ja saanud Leningradi Ülikoolist geograafiakandidaadi kraadi. Hiiumaal on ta elanud 1990. aastast.

Kokovkin on töötanud Tallinna Botaanikaaias teadurina, Lääne-Eesti saarestiku biosfääri kaitseala Hiiumaa keskuse teadusdirektorina, Hiiu Maavalitsuse välissuhete nõunikuna, juhtinud keskkonnalaste teadus- ja arendustegevuste ning kultuurikorraldusega tegelevat MTÜ-d Arhipelaag. Ta on kuulunud aastaid UNESCO Eesti Rahvusliku Komisjoni nõukotta, osaledes aastatel 2011-2015 Eesti esindajana UNESCO rahvusvahelise programmi "Inimene ja biosfäär" juhtkomitee töös.

1980.-1990. aastatel pildistas ta Eesti Entsüklopeediale ja populaarteaduslikele väljaannetele. 2000. aastatel koostas raamatuid UNESCO ja WWF jaoks, mille käigus pildistas mitmetes riikides. Kokovkini isikunäitused on leidnud aset Kärdlas, Tartus, Tallinnas ning koguni Palanga linnas Leedus. Grupinäituste koosseisus on tema tööd jõudnud muuhulgas Taani, Saksamaale, Soome ja Prantusmaale.

Fotograafi ja kirjastajana on Kokovkin välja andnud mitmeid fotoraamatuid, teiste hulgas 2004. aastal ilmunud „Hiiumaa” ja „Kohtumispaik”, 2008. aasta „Kärdla. Sisepeegeldus” ja 2013. aastal Ave Alavainu luulet illustreerinud „Vaid ühel hetkel”.

Alates 2014. aastast töötab ta SA Hiiumaa Muuseumid juhatajana.

Allikad:
    Mõniste, Mart 2015. Hiiumaa. Loodus. Aeg. Inimene. Fotograafia. Rmt. Helgi Põllo, Aivi Telvik, Ermo Mäeots (Koost.) Kärdla: MTÜ Hiiumaa Teabekapital, lk. 1280-1281.

    ERR Menu 2014. Hiiumaa Muuseumide juhiks valiti foto- ja geograaf Toomas Kokovkin. https://kultuur.err.ee/301582/hiiumaa-muuseumide-juhiks-valiti-foto-ja-geograaf-toomas-kokovkin
Vaata ka:
Rannakalurite mälestusi Hiiumaalt

Rannakalurite mälestusi Hiiumaalt

2020

bottom of page