top of page
Kai Aareleid
ENE EIMRE

ENE EIMRE

Pianist, klaveriõpetaja

Ene Eimre oli pianist ja klaveriõpetaja. Ta sündis 24. aprillil 1944 Ida-Virumaal Tudulinna vallas. Hiiumaale Kärdla muusikakooli tuli ta tööle peale konservatooriumi lõpetamist 1967. aastal. Ta oli üks Tobiase muusikapäevade ja klaveririkonkursi generaator ja algataja 1992. aastal.

IVO EESMAA

IVO EESMAA

Koolijuht, poliitik

Ivo Eesmaa on koolijuht ja poliitik. Ta on sündinud 1953. aastal Raplas ja lõpetanud Tartu Ülikooli. Alates 2000. aastast on ta töötanud koolijuhina – esmalt Kärdla Ühisgümnaasiumi ja alates 2016. aastast Hiiumaa Gümnaasiumi direktor. Samuti juhib ta Hiiumaa Ametikooli.

AUNE ORK

AUNE ORK

Dirigent, muusikaõpetaja

Aune Ork on dirigent ja muusikaõpetaja. Ta on sündinud 1935. aastal. Koorijuhi-muusikaõpetaja kutse omandas 1962. aastal Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakooli. Muusikaõpetajana alustas Ork juba 1956. aastal, Kärdla lastemuusikakoolis alustas ta 1962. aastal ja töötas solfedžoõpetajana 2013. aastani ehk üle 50 aasta.

EVALD TERAS

EVALD TERAS

Koorijuht, pedagoog, koduloolane

Evald Teras oli pedagoog, koorijuht ja koduloolane. 1960.-1998. aastani töötas ta Kärdla keskkoolis, õpetades ajalugu, laulmist, kunstiõpetust, kunstiajalugu ja juhatades laulukoore, -ansambleid, kunstiringi ja lisaks tegeles koduloo uurimisega.

TAAVI TUULIK

TAAVI TUULIK

Luuletaja, bioloog, pedagoog

Taavi Tuulik on luuletaja, bioloog ja pedagoog. Sündinud 1958. aastal, pärit Utu külast, Käinast. 1990. aastal ilmus tema luulekogu “Talvised mõõnad”. Loodus on lahutamatu osa Tuuliku elust, mistõttu on see ka tema luuleloomingu keskmes.

André Abner
Esta Aksli
Ave Alavainu
Ott Arder
Astrid Nõlvak
Viiu Härm
Tiina Kaev
Aino Kallas
Ain Kalmus
Anne Kappasto
Helgi Kauber
Karl Kaups
Paul Kokla
August Kubja
Arno Kuusk
Helle-Mare Kõmmus
Jegard Kõmmus
Jaanus Kõrv
Ott Lambing
Anne-Liis Leht
Tiit Leito
Ott Lepland
bottom of page