top of page
Kai Aareleid
AVE ALAVAINU

AVE ALAVAINU

Luuletaja, prosaist, aukodanik

Ave Alavainu oli eesti luuletaja ja prosaist. Teda peetakse klassikuks nii eesti luules kui Hiiumaa kultuuriloos.

LY JOHANSEN

LY JOHANSEN

Turismiedendaja, projektijuht, ettevõtja

Ly Johansen on turismiedendaja, projektijuht ning ettevõtja. Ta on sündinud 4. mail 1972. aastal Hiiumaal. Johansen on mitmete kohalike sündmuste algataja. Tema eestvedamisel alustas 2002. aastal Hiiumaa Lastefestival, mida juhtis 12 aastat. 2007. aastal käivitas ta koos Ere Naadiga Kärdla kohvikutepäeva, mis sai oma 13 toimumisaasta jooksul ülipopulaarseks ning kasvas neli päeva väldanud Hiiumaa kohvikutepäevadeks

TIINA KAEV

TIINA KAEV

Tantsupedagoog, koreograaf

Tiina Kaev on tantsupedagoog ja koreograaf. Ta on sündinud 1977. aastal Kärdlas. 2005. aastal lõi ta Tiina Tantsustuudio, mis aastatetaga kasvanud ning sisaldab tänaseks kaheksat rühma.

PAUL KOKLA

PAUL KOKLA

Keeleteadlane

Paul Kokla oli eesti keeleteadlane. Ta sündis 1929. aastal Kärdlas, kus lõpetas keskkooli 1950. aastal. Seejärel lõpetas ta 1955. aastal Tartu Ülikooli soome-ugri keelte eriala.

TOOMAS KOKOVKIN

TOOMAS KOKOVKIN

Fotograaf, geograaf

Toomas Kokovkin on foto- ja geograaf. Ta on sündinud 1960. aastal ja lõpetanud Tartu Ülikooli geograafina ja saanud Leningradi Ülikoolist geograafiakandidaadi kraadi. Hiiumaal on ta elanud 1990. aastast.

ARNO KUUSK

ARNO KUUSK

Turundusspetsialist, kultuuritegelane

Arno Kuusk on Hiiumaa Kino arendaja ning Hiiumaa Köök ja Pagar turundusspetsialist. Ta sündis 1982. aastal, lapsepõlv möödus Isabella külas, Kõrgessaare vallas.

JEGARD KÕMMUS

JEGARD KÕMMUS

Kirjanik, koduloolane, rahvaluulekoguja

Jegard Kõmmus oli kirjanik, koduloolane, keelemees ja rahvaluulekoguja. Kõmmus pani kirja Hiiumaaga seotud pärimus-, elu- ja ajalood, tundis sügavat huvi luule ja folkloori vastu.

HELLE-MARE KÕMMUS

HELLE-MARE KÕMMUS

Tantsujuht

Helle-Mare Kõmmus on eesti tantsujuht, sündinud 1964. aastal Kärdlas. Liigijuhi tööd on ta teinud tantsupidudel 1994. aastast. Seejärel pole möödunud pea ühtegi tantsupidu, kus Kõmmus poleks liigijuhi või kuraatori rollis.

JAANUS KÕRV

JAANUS KÕRV

Ajakirjanik, humorist

Jaanus Kõrv oli eesti ajakirjanik ja humorist, tuntud ka pseudonüümiga Küla Karla. Kõrv sündis 1953. aastal Haapsalus, kuid tema mõlemad vanemad olid hiidlased.

ÕIE LAKSBERG

ÕIE LAKSBERG

Pedagoog ja kultuurikorraldaja

Õie Laksberg on hiiu pärandkultuuri hoidja, kultuurikorraldaja ja lasteaiaõpetaja.

OTT LAMBING

OTT LAMBING

Kunstnik, kunstiõpetaja

Ott Lambing oli kunstnik ja kunstiõpetaja. Ta sündis 1955. aastal Virumaal, kolis Hiiumaale pärast Tartu Kunstikooli lõpetamist 1975. aastal.

OTTO MÄGI

OTTO MÄGI

Koduloolane

Otto Mägi oli koduloolane ja ajaloohuviline. Ta sündis 1930. aastal. Mägi eestvedamisel rajati 2012. aastal Kärdlasse mälestusmärk Teises maailmasõjas langenud hiidlastele. Muuhulgas oli tema koostatud ka nimekiri, mille järgi raiuti nimed mälestusmärgile.

Ave Alavainu
André Abner
Esta Aksli
Ott Arder
Astrid Nõlvak
Viiu Härm
Tiina Kaev
Aino Kallas
Ain Kalmus
Anne Kappasto
Helgi Kauber
Karl Kaups
Paul Kokla
August Kubja
Arno Kuusk
Helle-Mare Kõmmus
Jegard Kõmmus
Jaanus Kõrv
Ott Lambing
Anne-Liis Leht
Tiit Leito
Ott Lepland
bottom of page