top of page
Kai Aareleid
HEIKI NABI

HEIKI NABI

Maadleja

Heiki Nabi on eesti maadleja, kahekordne maailmameister Kreeka-Rooma maadluses. Üks 21. sajandi edukamaid eesti sportlaseid.

TAAVI PEETRE

TAAVI PEETRE

Kergejõustiklane, kuulitõukaja

Taavi Peetre oli kergejõustiklane, kuulitõukaja. Ta sündis 1983. aastal Hiiumaal. Peetre on valitud viiel korral Hiiumaa aasta meessportlaseks – aastatel 2001, 2003, 2004 ja 2005. Viienda tiitli teenis postuumselt 2010. aastal.

TOIVO PRUUL

TOIVO PRUUL

Treener, koolijuht

Toivo Pruul oli treener ja koolijuht. Ta sündis 1953. aastal ning lõpetas Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonna kergejõustiku alal. 1976. aastal asus Pruul tööle Hiiumaa laste ja noorte spordikoolis. Aastatel 1995-2000 oli ta Kärdla Keskkooli direktor.

ARVO RIST

ARVO RIST

Kabetaja

Arvo-Jüri Rist oli eesti kabetaja. Ta sündis 1944. aastal Hiiumaal ja lõpetas 1962. aastal Kärdla Keskkooli. Rist on tulnud eesti meistriks vene kabes 11 korral, kiirkabes 2 korral ja välkkabes 4 korral. Rist vedas oma elu lõpuni kohalikku kaberingi Kärdla kultuurikeskuse juures.

ANU SAUE

ANU SAUE

Sportlane, treener

Anu Saue on sportlane ja treener. 1982. aastal tunnistati ta Hiiumaa parimaks naissportlaseks, Hiiumaa parima naisveterani tiitli on ta saanud koguni 15 korral. Orienteerumise Eesti meistrivõistlustel on ta aastate jooksul võitnud eri vanuseklassides üle 80 medali.

EVELI SAUE

EVELI SAUE

Laskesuusataja

Eveli Saue on laskesuusataja. Ta on sündinud 1984. aastal Kärdlas. Juuniori maailmameistrivõistlustel on ta kaks korda võitnud pronksmedali. Kaks korda on Saue osalenud ka olümpiamängudel.

LEMBIT SAUER

LEMBIT SAUER

Spordiveteran, kohaliku elu edendaja

Lembit Sauer on spordiveteran ja kohaliku elu edendaja. Ta on sündinud 29. oktoobril 1934. aastal Pühalepa vallas. Hiiumaa spordielus on Sauer olnud tegev alates 1949. aastast. Esmalt sportlasena, hiljem õpetaja, treeneri, kohtuniku ja spordiorganisaatorina.

André Abner
Esta Aksli
Ave Alavainu
Ott Arder
Astrid Nõlvak
Viiu Härm
Tiina Kaev
Aino Kallas
Ain Kalmus
Anne Kappasto
Helgi Kauber
Karl Kaups
Paul Kokla
August Kubja
Arno Kuusk
Helle-Mare Kõmmus
Jegard Kõmmus
Jaanus Kõrv
Ott Lambing
Anne-Liis Leht
Tiit Leito
Ott Lepland
bottom of page