top of page
TIINA KAEV

TIINA KAEV

Tantsupedagoog, koreograaf

Tiina Kaev on tantsupedagoog ja koreograaf. Ta on sündinud 1977. aastal Kärdlas.

Tantsimisega alustas Kaev 3-aastaselt. Peale keskkooli lõpetamist Kärdlas suundus ta õppima tantsimist Tallinna Pedagoogikaülikooli Mait Agu käe alla, lõpetades kooli 2001. aastal tantsupedagoogina. Ta on osalenud Tallinna Linnahalli muusikalis “Linnupuur”, tantsinud Mait Agu varjeteetrupis „Cabare 13“, olnud peaosatäitja üliõpilaslavastuses „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi”.

2005. aastal lõi ta Tiina Tantsustuudio, mis aastatetaga kasvanud ning sisaldab tänaseks kaheksat rühma. Kaev pole vaid stuudio juht ja pedagoog, vaid ühtlasi koreograaf, lavastaja, projektijuht ja kostüümikunstnik.

Kaev on osalenud kõikidel tantsupidudel alates 1987. aastast nii tantsija, maskoti kui ka õpetajana. Tema arvukate teenitud tunnustuste hulka kuuluvad Kärdla linnapreemia 2009. aastal ning Kultuurkapitali preemiad 2007., 2013. ja 2016. aastal. Samuti on ta pälvinud mitmeid juhendaja ning autori eripreemiaid Koolitantsudel ja Võimlemisfestivalidel.

Allikad:
    Tiina Tantsustuudio. Õpetaja Tiina Kaev. http://tt-stuudio.ee/index.php/juhendaja/tiina-kaev

    Laid, Kadi 2015. ’Kesiselt alustanud andekas looja.’ Nädalalõpp. https://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=d&d=nadalalopp20150206.2.2
Vaata ka:
bottom of page