AVE ALAVAINU

AVE ALAVAINU

Luuletaja, prosaist, aukodanik

Ave Alavainu on eesti luuletaja ja prosaist. Sündinud Tartus lastearsti perekonnas. Ta õppis 60ndatel Tallinna Pedagoogilises Instituudis ja Tartu Riiklikus Ülikoolis eesti keelt. 1968. aastal lõpetas Vanemuise lavakunstistuudio näitlejana.

Alates 70ndates kuni tänaseni on ta olnud särav ja omanäoline luuletaja, olles välja andnud mitmeid luulekogusid. 1976. aastast on ta jäänud seotuks Hiiumaaga, kuhu tuli oma tollase abikaasa Vaapo Vaheriga. Kärdlas kasvasid üles tema lapsed Kata-Riina ja Peeter. Saarel elatud aastate jooksul on Alavainu juhendanud kooliteatrit, loonud kunstinäitusi, korraldanud sadu kirjandus- ning kultuuriüritusi ja toonud saarele mitmeid eesti luuletajaid. Ta on MTÜ Ave Vita! esimees, tänaseni leiavad tema hoovis aset traditsioonilised kultuuriüritused. Ave Alavainut peetakse klassikuks nii eesti luules kui Hiiumaa kultuuriloos.

2006. aastal pälvis ta Valgetähe V klassi teenetemärgi. 2014. aastal tituleeriti Alavainu Hiiu valla aukodanikku tiitliga.

Allikad:
    Heldema, Tiiu 2017. Hiiu Luule Raamat. Kärdla: MTÜ Hiiu Öko. lk 20.

    Roosna, Harda 2020. Selgub esimene Hiiumaa valla aukodanik. Hiiu Leht. http://www.hiiuleht.ee/2020/02/selgub-esimene-hiiumaa-valla-aukodanik/
Vaata ka:
Hiiu saare lõunarand – Endli ots : pildikesi külaelust

Hiiu saare lõunarand – Endli ots : pildikesi külaelust

2013

Hiiu saare lõunarand – Endli ots 2

Hiiu saare lõunarand – Endli ots 2

2020