top of page
VIIU HÄRM

VIIU HÄRM

Luuletaja, näitleja, fotograaf

Viiu Härm-Rummo on eesti luuletaja, näitleja ja loodusfotograaf. Sündinud 1944. aastal Tallinnas, kus lõpetas keskkooli, seejärel õppis Tallinna Riikliku Konservatooriumilavakunstikateedris. Ta kuulub Eesti Riikliku Noorsooteatri asutajaliikmete hulka, kus töötas 1971. aastani. Seejärel jätkas Härm vabakutselisena.

Hiiumaaga on Härm seotud nii veresidemetega kui ka kogu edasise elukäiguga. Puski külas Selja talus elas tema emapoolne vanaisa oma naisega ja seal möödus ka tema esimene eluaasta. Selja talus möödusid tema lapsepõlve suved. Tänaseks on Härmil juba aastakümneid Hiiumaal maakodu, kus elab koos abikaasa Paul-Eerik Rummoga.

Luuletamisega alustas Viiu Härm juba koolipõlves, aastate jooksul on välja antud mitmeid luulekogusid. Esimene neist, nimega „Pealkirjata” ilmus 1973. aastal. Tema esikromaan „Duubel kaks” ilmus 2000. aastal. 2004. aastal järgnenud romaan „Õhuaken” pälvis 2005. aastal Eduard Vilde nimelise kirjandusauhinna.

Allikad:
    Heldema, Tiiu 2017. Hiiu Luule Raamat. Kärdla: MTÜ Hiiu Öko. lk 40.
    Vinni Vallavalitsus. Eduard Vilde kirjandusauhind. LAUREAADID. https://www.vinnivald.ee/laureaadid

    Vaata lisaks: Viiu Härm ja Paul-Eerik Rummo naudivad elu Hiiumaa suvekodus. Seitsmesed uudised, 2013. https://uudised.tv3.ee/meelelahutus/uudis/2020/04/11/viiu-harm-ja-paul-eerik-rummo-naudivad-elu-hiiumaa-suvekodus
Vaata ka:
bottom of page