top of page
Kai Aareleid
ENE EIMRE

ENE EIMRE

Pianist, klaveriõpetaja

Ene Eimre oli pianist ja klaveriõpetaja. Ta sündis 24. aprillil 1944 Ida-Virumaal Tudulinna vallas. Hiiumaale Kärdla muusikakooli tuli ta tööle peale konservatooriumi lõpetamist 1967. aastal. Ta oli üks Tobiase muusikapäevade ja klaveririkonkursi generaator ja algataja 1992. aastal.

ASTRID NÕLVAK

ASTRID NÕLVAK

Rahvamuusik, muusikafestivali juht

Astrid Böning-Nõlvak on eesti rahvamuusik, pärimusmuusikafesitvali Hiiu Folk peakorraldaja ning programmijuht.

SIRLI HIIUS

SIRLI HIIUS

Laulja

Sirli Hiius, artistinimega Sarah, on laulja. Ta sündis 1974. aastal Käinas, 1992. aastal lõpetas Kärdla Keskkoli. Kõrghariduse omandas Viljandi Kultuurikolledžis ning Georg Otsa nimelises muusikakoolis pop-jazz laulu erialal. Tuntuse saavutas Sarah 1995. aastal alustanud popansambli Code One koosseisus, kus laulis koos Koit Toomega.

TAMBET KIKAS

TAMBET KIKAS

Ooperilaulja

Tambet Kikas on ooperilaulja. Ta on sündinud 21. aprillil 1993. aastal Hiiumaal. 2012. aastal pääses Kikas Rahvusooper Estonia korraldatud konkursil “Estonia otsib superstaare” 12 parima hulka. 2016. aastal asus Kikas õppima Šotimaa kuninglikus konservatooriumis. Muuhulgas esines ta 2019. aastal koorilauljana Richard Wagneri ooperite festivalil Saksamaal Bayreuthis.

VALLO KIKAS

VALLO KIKAS

Muusikaprodutsent, laulukirjutaja

Vallo Kikas on muusikaprodutsent ja laulukirjutaja. Sündinud 1985. aastal Hiiumaal. Kikas on loonud, produtseerinud ja miksinud lugusid paljudele Eesti artistidele. Kaks korda on Kikase kirjutatud laul jõudnud Eurovisioni lavale.

BORIS LEHTLAAN

BORIS LEHTLAAN

Laulja

Boris Lehtlaan on laulja. Sündinud 1946. aastal ja kasvanud Kärdlas. Ta on laulnud ansamblites Toonika, Kristallid, Optimistid, Vana Toomas ja Mobile, samuti kaasa teinud Olav Ehala ansamblis.

OTT LEPLAND

OTT LEPLAND

Laulja, laulukirjutaja

Ott Lepland on eesti laulja ja laulukirjutaja. Laiema tuntuse osaliseks sai ta peale telesaate “Eesti otsib supestaari” kolmanda hooaja võitmist.

TIMO LIGE

TIMO LIGE

Muusikapedagoog, laulukirjutaja, pastor

Timo Lige on muusikapedagoog, koorijuht, laulukirjutaja ja pastor. Ta on sündinud Kärdlas 1975. aastal ning lõpetanud Kärdla Keskkooli.

MARIANNA LIIK

MARIANNA LIIK

Helilooja

Marianna Liik on helilooja. Sündinud 1992. aastal Kärdlas. Aastal 2017 omandas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias elektroakustilise kompositsiooni eriala magistrikraadi. Liik on kirjutanud muusikat orkestrile, ansamblitele, koorile ning elektroonilisi teoseid.

INDREK LIIT

INDREK LIIT

Akordionist, helilooja

Indrek Liit on muusik. Ta sündis 1983. aastal Pühalepa vallas. 1999. aastal lõpetas ta Palade Põhikooli ning Kärdla Muusikakooli. 2004. aastal omandas akordionistina hariduse Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis.

MATHILDE LÜDIG-SINKEL

MATHILDE LÜDIG-SINKEL

Laulja

Mathilde Lüdig-Sinkel oli eesti laulja. Ta sündis 1882. aastal Kärdla kalevivabriku tööliste Kristiina ja Georg Sinkeli peres. Sopranist Mathilde oli üks eesti esimesi kontserdi- ja oratooriumilauljaid.

JUHAN MAAKER

JUHAN MAAKER

Torupillimängija

Juhan Maaker, tuntud ka kui Torupilli Juss, oli eesti torupillimängija. Ta sündis 1845. aastal Muda külas. Tema lugude nimistus oli umbes 60 pala, millest 36 tema enda lood.

Ave Alavainu
André Abner
Esta Aksli
Ott Arder
Astrid Nõlvak
Viiu Härm
Tiina Kaev
Aino Kallas
Ain Kalmus
Anne Kappasto
Helgi Kauber
Karl Kaups
Paul Kokla
August Kubja
Arno Kuusk
Helle-Mare Kõmmus
Jegard Kõmmus
Jaanus Kõrv
Ott Lambing
Anne-Liis Leht
Tiit Leito
Ott Lepland
bottom of page