top of page
OTT LEPLAND

OTT LEPLAND

Laulja, laulukirjutaja

Ott Lepland on eesti laulja ja laulukirjutaja. Ta on sündinud 1987. aastal Tallinnas ja õppinud Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis, samuti käinud laulukoolis WAF. Laiema tuntuse osaliseks sai ta peale telesaate “Eesti otsib supestaari” kolmanda hooaja võitmist. 2012. aastal võitis ta lauluga “Kuula” konkursi “Eesti laul 2012” ning esindas Eestit Eurovisioni lauluvõistlusel Bakuus, kus saavutas 6. koha.

Lepland on välja andnud kuus stuudioalbumit ning kümneid singleid. Kahel korral on ta pälvinud Eesti Muusikaauhindadel aasta meesartisti tiitli. Ta on osalenud telesaadetes “Laula mu laulu” ja “Su nägu kõlab tuttavalt” ning mänginud peaosa Eesti Nuku- ja Noorsooteatri “Keskkoolimuusikalis”.

Leplandi seos Hiiumaaga on tugev. Tema emapoolne suguvõsa on Hiiumaalt pärit, vanaema juures saarel veetis ta lapsena kõik oma koolivaheajad. 2011. aastal võitis Ott Lepland Kärdlat esindades telesaate “Laulupealinn”, millega kaasnenud 20 000 euro suuruse võidusumma annetas ta Kärdla laululava restaureerimiseks. Uus lauluava avati 2012. aastal Leplandi kontserdiga.

Allikad:
    WAF. Õpetajad. https://waf.ee/opetajad/

    Engelbrecht, Karilin 2009. Superstaar Ott Lepland mängib peaosa «Keskkoolimuusikalis». Elu24.ee https://www.elu24.ee/203919/superstaar-ott-lepland-mangib-peaosa-keskkoolimuusikalis

    Metsküla, Liina 2012. TV3: Eile avati tänu "Laulupealinnale" restaureeritud Kärdla laululava. Õhtuleht. https://www.ohtuleht.ee/484662/tv3-eile-avati-tanu-laulupealinnale-restaureeritud-kardla-laululava

Vaata ka:
bottom of page