top of page
MARIANNA LIIK

MARIANNA LIIK

Helilooja

Marianna Liik on helilooja. Sündinud 1992. aastal Kärdlas. 2011. aastal lõpetas Kärdla Ühisgümnaasiumi. Aastal 2014 lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias elektroakustilise kompositsiooni eriala. 2017. aastal omandas sama eriala magistrikraadi.

Marianna Liik on kirjutanud muusikat orkestrile, ansamblitele, koorile ning elektroonilisi teoseid. Tema eriliseks huviks on elektrooniliste ja akustiliste väljendusvahendite ühendamisel tekkiv kõlamaailm. Teiste hylgas on Liigi muusikat esitanud Uusinta Ensemble (Soome), Laura Põldvere (vokaal), Theodor Sink (tšello), Eda Peäske (harf), Aare Tammesalus (tšello), Arvo Leibur (viiul) ja segakoor Noorus.

Liik on osalenud Wim Henderickxi, Fausto Sebastiani, Daniele Bravi, Bryan Christiani, Niels Rosing-Schow ja Ivan Fedele meistrikursustel. 2015. aasta kevadel osales ta Baltic Sea Youth Philharmonic workshopil Daniel Schnyderi juhendamisel.

2013. aastal pälvis ta Rahvusvahelisel heliloojate rostrumil Prahas alla 30-aastaste kategoorias teise koha oma elektroonilise teosega ”Mets”. Novembris 2014 võitis ta Euroopa filmimuusika ja -heli festivalil “SoundTrack_Cologne 11” Westdeutscher Rundfunki filmimuusika preemia. 2017. aastal pälvis Luzerni Festivali Akadeemia noore helilooja auhinna.

Alates 2014. aastast on Liik Eesti Heliloojate Liidu liige.

Allikad:
    Eesti Heliloojate Liit. Marianna Liik. https://www.helilooja.ee/liikmed/marianna-liik/

    Steinfeld, Nele-Eva 2015. Marianna Liik TMK-s: helilooja valikud on tegelikult üsna piiratud. ERR Kultuur. https://kultuur.err.ee/305127/marianna-liik-tmk-s-helilooja-valikud-on-tegelikult-usna-piiratud
Vaata ka:
bottom of page