top of page
TAAVI TUULIK

TAAVI TUULIK

Luuletaja, bioloog, pedagoog

Taavi Tuulik on luuletaja, bioloog ja pedagoog. Sündinud 1958. aastal, pärit Utu külast, Käinast. Ta on lõpetanud keskkooli Kärdlas, misjärel õppis bioloogiat Tartu Ülikoolis.

Pärast ülikooli lõpetamist suundus Hiiu Kalurisse ihtüoloogiks, alates 1995. aastast on Tuulik seotud Hiiumaa Ametikooliga, mille tunnustatud õpetajana on ta spetsialiteetideks olnud keemia, bioloogia, ökoloogia, botaanika, florstika, ilutaimed, kalakasvatus, kalandusbioloogia, Läänemere elustik. Tema kirjutatud erialaste teoste hulka kuuluvad: “Hiiumaa taimestiku uurimine” ja “Hiiumaa orhideed” 1998. aastast, “Iluaianduse käsiraamatute” seeria ning 2002. aastal koos Tiiu Kulliga koostatud “Kodumaa käpalised”.

Ülikooliperioodil oli Tuulik Tartu Noorte Autorite Koondise liige, kuulus selle juhatusse ja astus üles autoriõhtutel. Tema luulet on avaldatud perioodikas ning luulekogumikes. 1990. aastal ilmus tema luulekogu “Talvised mõõnad”. Loodus on lahutamatu osa Tuuliku elust, mistõttu on see ka tema luuleloomingu keskmes.

Allikad:
    Heldema, Tiiu 2017. Hiiu Luule Raamat. Kärdla: MTÜ Hiiu Öko. lk 216.
Vaata ka:
bottom of page