top of page

Renoveeritud Kärdla kiriku taaspühitsemine

24. juuni

2020

Renoveeritud Kärdla kiriku taaspühitsemine

Jaanipäeval, 24. juunil 2020 taaspühitseti Kärdla kirik. Kahe aasta jooksul riigi, eraannetajate ja omavalitsuse toel tehtud veidi enam kui miljon eurot maksma läinud tööd päästsid kiriku lagunemisest ja nüüd saab hoonet kasutada aasta ringi nii jumalakoja kui ka kontserdipaigana. Kirik sai uue katuse, uksed ja aknad ning küttesüsteemi. Korda tehti hoone interjöör. Pühakoja taaspühitses EELK peapiiskop Urmas Viilma.

19. sajandil rajatud kiriku restaureerimistööd võtsid aega kaks aastat. Kärdla kiriku taastamise üks eestvedajaid on 30 aastat Hiiumaaga seotud olnud suurettevõtja Enn Kunila. Kärdla kirikus on Kunila sõnul ka väga hea akustika ja see sobib hästi kontserdipaigaks.

Kärdla kirik läbis põhjaliku uuenduse, sellele paigaldati uus plekkkatus, kullati kirikutornis olev rist, restaureeriti kiriku aknad ja uksed, lisati vihmaveetorud ja pinnasevee äravoolusüsteem ning krohviti välisseinad. Renoveeritud kirikus on kaunilt restaureeritud altar ja kirikumööbel, maalid ja valgustid. Korda tehti ka orel.

Allikad

Roosna, Harda 2020. Tänutseremooniaga taasavatakse Kärdla kirik. Hiiu Leht. http://www.hiiuleht.ee/2020/06/tanutseremooniaga-taasavatakse-kardla-kirik/

Hepner, Juhan 2020. Kärdla kirik sai korda. ERR. https://www.err.ee/1105551/kardla-kirik-sai-korda

Asukoht

Vaata ka

bottom of page