top of page

Kärdla sadama avamine

24. mai

2014

Kärdla sadama avamine

Teises maailmasõja lõpus hävinud Kärdla sadam ehitati uuesti üles 2012.–2013. aastal Euroopa Regionaalarengu fondi abiga ning sellest sai jahisadam. Sadama esimene hooaeg avati 24. mail 2014. Sadamas on kaikohti 80-le alusele. Sealt leiab kaks restorani, samuti on Kärdla sadam toimumispaigaks paljudele hooajalistele üritustele.

Sadama rajamisega tekkis juurde uus mereturismi sihtkoht purjetajatele, samuti on tekkinud kaasaegne võimalus kohalikele inimestele merendusega tegelemiseks. Sadamas on kaasaegsed võimalused purjetajatele, sanitaarruumide kasutamine on võimalik jahtklubi Dago ruumides. Kohalike jaoks on juurde tekkinud uus ajaveetmiskoht – on avatud on grilli- ja puhkeala, lastele on avatud mänguväljak, võimalus on niisama merd nautida ja kohalike kalameeste paatidele on eraldi kai. Sadama näol tekkinud koht, kus saab läbi viia suurüritusi.

Sadama avamisel kõnelesid Sankt-Peterburgi omavalitsuse merendusnõukogu esindaja, B7 esindajad, Hiiu ja Saare maavanemad, Käina vallavanem, Hiiu valla juhid.

Allikad

Asukoht

Vaata ka

GEORG LINKOV

Omavalitsusjuht, kaitseväelane

bottom of page