top of page

Hiiumaa käsitöö- ja omatoodangu laat

juuli

2000

Hiiumaa käsitöö- ja omatoodangu laat

Esimest korda toimus laat 2000. aastal ja selle nimi oli siis „Millestki midagi“, korraldajad Kärdla kultuurikeskus ja MTÜ Arhipelaag. Aasta hiljem võttis selle üle Hiiumaa käsitööselts (loodud 1998), kes korraldab laata tänaseni.

Tänaseks on traditsiooniks saanud vähemalt 2 laata aastas: üks juuli- ning teine detsembrikuus. Müüjaid on tavaliselt sadakond: näiteks 2019. aastal toimunud kahekümnendal suvisel laadal kauples 95 müüjat, kellest 65 kohalikud tootjad. Traditsiooni kohaselt viib laata läbi õhtujuht ning programmis esinevad kohalikud lauljad, tantsijad ja pillimängijad.

Kui suvine laat on alati aset leidnud Kärdla vabrikuväljakul, siis muidu kultuurikeskuses peetud talvine käsitöölaat toimus 2020. aastal esmakordselt Kärdla renoveeritud keskväljakul Jõuluturu nime all.

Allikad

Leigri, Sigrid 2019. Meie käsitöölaat laadaliste seas hinnas. Saarte Suvenädal. https://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=d&d=saartesuvenadal20190712.2.7.3

Roosna, Harda 2014. Käsitöölaada korralik käibenumber. Hiiu Leht. http://www.hiiuleht.ee/2014/07/kasitoolaada-korralik-kaibenumber/

FOTO: AM Fotoblogi. http://amfotoblogi.blogspot.com/

Asukoht

Vaata ka

bottom of page