top of page

Hiiu Folk

1. juuli

2005

Hiiu Folk

Hiiu folk on rahvamuusikafestival, mis toimub Hiiumaal alates 2005. aastast, traditsiooniliselt juulikuu keskpaigas.

Üritust korraldab MTÜ Hiiu Folk, festivali peakorraldaja on selle algusest peale olnud Astrid Böning-Nõlvak. Festivali omapäraks on, et kontserdid ei toimu ühes kindlas asulas, vaid saarel paljudes kohtades ning naabersaartelgi – näiteks Kassaril, Saarnakil jm. Festival on lisaks rahvakultuurile ja muusikaelamustele propageerinud ka looduslähedast käitumist, korraldanud matku ja kaasanud muuseume. Oluliseks on peetud alkoholivaba peokultuuri ning peokoha ja looduse puhtana hoidmist.

„Hiiu Folk ei ole olnud vaid muusikafestival, see on olnud ka võimalus tutvustada Hiiumaad,” ütles Hiiu Folgi korraldaja Astrid Nõlvak. „Oleme nende 15 aasta jooksul oma festivalipubliku viinud väga erinevatesse Hiiumaa paikadesse: laidudele, majamuuseumidesse, kirikutesse, kabelitesse, metsa, luidetele, sadamatesse ja paljudesse teistesse kohtadesse. Hiiu Folgi fotoalbum ongi kui üks imeline rännak mööda Hiiumaad, mis peale festivali tutvustab ka saare kaunist loodust.”

Festival valiti 2009. aastal Karskusliidu aasta tegijaks ja Hiiumaa kultuuripärliks ning aastal 2015 ajakirja Pere ja Kodu valikul Eesti kõige peresõbralikumaks festivaliks. 2016. aastal pälvis Hiiu Folk keskkonnahoidlikkuse eest Hiiumaa rohelise märgi.

2020. aastal jäi festival Covid-19 pandeemia tõttu esimest korda toimumata.

Allikad

Hiiu Folk. https://hiiufolk.ee/

ERR Menu 2016. Hiiu Folk liigub sel korral merest mereni. https://menu.err.ee/290660/hiiu-folk-liigub-sel-korral-merest-mereni

Asukoht

Vaata ka

ASTRID NÕLVAK

Rahvamuusik, muusikafestivali juht

bottom of page