top of page
VILMA TIKERPUU

VILMA TIKERPUU

Kohaliku elu edendaja

Vilma Tikerpuu on kohaliku elu- ja terviseedendaja. Ta on sündinud 28. jaanuaril 1951. aastal Siberis, olles pärit küüditatute perest. Koolimineku ajaks jõudis Vilma tagasi Eestisse, elama asuti Rohukülla.

Tikerpuu on õppinud kehakultuuri Tallinna Pedagoogilises Instituudis ning Tartu Pedagoogilises Koolis, lisaerialana terviseõpetust Tartu Ülikoolis ning samuti täiendanud end psühholoogia erialal. Muuhulgas on Tikerpuu õppinud giidiks ning teinud seda tööd aastakümneid.

Hiiumaale tõi Tikerpuu vabatahtlik suunamine. Ta on töötanud Kärdla ja Palade koolides õpetajana, 1994. aastal pälvis Hiiu maakonna aasta õpetaja tiitli. 1995. aastast töötas ta 20 aastat ametnikuna Hiiu Maavalitsuses terviseedenduse ja tervishoiu valdkonnas, 10 aastat oli SA Hiiumaa Haigla nõukogu esimees. Lisaks on Tikerpuu Eesti Memento Liidu juhatuse liige ning Vabadusvõitlejate ja represseeritute Hiiumaa Ühingu üks eestvedajaid.

Aastatel 1996-2013 juhtis Tikerpuu Hiiumaa Südametuba. 15 aastat korraldas ta maakonna noorte hulgas narkoennetuskampaaniat “Narko – ei!”. Koostöös Eesti nahaarstidega on ta korraldanud Hiiumaa melanoomipäeva.

2015. aastal tunnustas Eesti terviseedenduse ühing Vilma Tikerpuu teeneid aasta terviseedendaja tiitliga. 2018. aastal pälvis ta presidendilt Valgetähe V klassi ordeni kohaliku elu edendamise eest.

Allikad:
    Roosna, Harda 2016. Terviseedendaja Vilma Tikerpuu otsustas puhata. Hiiu Leht. http://www.hiiuleht.ee/2016/01/terviseedendaja-vilma-tikerpuu-otsustas-puhata/

    Roosna, Harda 2015. Vilma Tikerpuu teeneid tunnustati aasta tervisedendaja tiitliga. Hiiu Leht. http://www.hiiuleht.ee/2015/04/vilma-tikerpuu-teeneid-tunnustati-aasta-tervisedendaja-tiitliga/

    Mihelson, Helen 2018. Kohaliku elu edendamise eest ordeni saanud naine: kui kellelgi on abi vaja, siis ikka aitan. Postimees. https://www.postimees.ee/4398165/kohaliku-elu-edendamise-eest-ordeni-saanud-naine-kui-kellelgi-on-abi-vaja-siis-ikka-aitan

    Mainor Travel. Rühmajuhid. Vilma Tikerpuu. https://mainortravel.ee/ruhmajuhid/vilma-tikerpuu/.

    FOTO: Olev Mihkelmaa
Vaata ka:
bottom of page