top of page
TIIU VALDMA

TIIU VALDMA

Tekstiilikunstnik

Tiiu Valdma on eesti tekstiilikunstnik. Ta on sündinud 1946. aastal, peale Eesti Riikliku Kunstiinstituudi tekstiilieriala diplomi teenimist 1973. aastal naases Hiiumaale. Saarel hakkas ta tööle teeninduskombinaadis Hiiu, kus kavandas mudelinäidiseid silmkoetsehhis, tehes samal ajal kaastööd ka vabariiklikele käsitööajakirjadele.

Valdma elutööst leiab loomingulisi ning pärimuslikke hetki. Vaibad “Sõnumid Hiiumaalt” I-VI on kootud Hiiumaa rahvariiete ainetel. Tema personaalnäitused on toimunud Kärdlas, Haapsalus ja Kuressaares, samuti on ta osa võtnud vabariiklikest minitekstiilide näitustest tallinnas. 1989. aastast on Valdma Tekstiilikunstnike Liidu ja Eesti Kunstnike Liidu liige. 1990. aastal olid näitused Kärdla jahimajas ja Virolahti maakonnas Soomes, samuti on tema tööd jõudnud näitustele Taanis ja Leedus.

Aastal 1995 pälvis Valdma Eesti Kultuurifondi aastapreemia. 2003. aastal nimetati ta Hiiumaa aasta kultuuritegelaseks. Koos abikaasa Jüriga on üles ehitatud ja renoveeritud Vaemla villavabrik, mis toimib perefirmana Hiiu Vill. 2006. aasta Mardilaadal anti Valdmale parima meistri tiitel.

Allikad:
    Lüdig-Algvere, Liia 2015. Hiiumaa. Loodus. Aeg. Inimene. Kunst Hiiumaal ja Hiiumaa kunstis. Rmt. Helgi Põllo, Aivi Telvik, Ermo Mäeots (Koost.) Kärdla: MTÜ Hiiumaa Teabekapital, lk. 1198-1199
Vaata ka:
bottom of page