top of page
HELGI KAUBER

HELGI KAUBER

Luuletaja

Helgi Kauber oli eesti luuletaja. Ta sündis 1926. aastal Vändramaal Tori vallas kirikuõpetaja tütrena. Kohaliku kooli lõpetamise järel õppis ta Tallinna 8. keskkoolis, Tartu Riiklikus Ülikoolis eesti filoloogiat ning hiljem täiendas end Räpina Aiandustehnikumis.

1950. aastatel töötas ta ajakirjanikuna Talurahvalehe ja Teel Kommunismile toimetustes. 1959. aastal suunati abikaasa Hiiumaale tööle, ning koliti saarele, misjärel sai Kauber tegevaks Hiiumaa hariduselus, olles koolijuht, haridusosakonna ja selle metoodikakabineti juhataja, koolide inspektor.
Töö ja perekonna kõrvalt armastas Kauber oma tundeid ja mõtteid luulesse valada ning tema värsse avaldati korduvalt ajakirjanduses. Luuleparemik ilmus 1981. aasta kogus “Viherpuu”. Tema loomingust leiab palju Hiiumaaga seotut, näiteks luuletused “Hiiumaa”, “Tõrvanina rand” ja “Vanajõe org”.

Helgi Kauber suri 2000. aastal. Postuumselt ilmus 2001. aastal kogumik “Lõpusirgel”, millest leiab naise päevaraamatu väljavõtted ja loomingu paremiku. Kogu koostas hea sõber ja koolikaaslane Valeeria Villandi.

Allikad:
    Heldema, Tiiu. (2017) Hiiu Luule Raamat. Kärdla: Hiiu Öko, lk. 62
Vaata ka:
bottom of page