top of page
DOUGLAS WELLS

DOUGLAS WELLS

Diplomaat, rahukorpuslane

Douglas Wells on USA rahukorpuslane ja diplomaat. Ta on sündinud 1961. aastal USA-s Nebraska osariigis Omahas.

Wells omandas kõrghariduse ärinduses. Töötades USA Rahukorpuse vabatahtlikuna, saadeti ta 1992. aastal elama Hiiumaale. Saarel töötades õppis Wells ära eesti keele ja arendas turismitegevust. Näiteks oli ta Hiiumaa infopunkti avamisel, sealne giid, reklaamija, turismiedendaja, lektor ja inglise keele õpetaja. Samuti on ta muusik. 2001. aastal ilmus raamat „Jänki seiklused Hiiumaal”, mis räägib 1990. aastate Hiiumaast ja Eestist. Eestikeelne variant ilmus 2003. aastal, mille esimese tiraaži läbimüük tingis kordustrüki 2017. aastal.

Pärast Hiiumaalt lahkumist 1996. aastal on Wells elanud mitmel pool üle maailma, näiteks Washingtonis, Hong-Kongis ja Pariisis. Täna resideerubki Douglas Washingtonis ja töötab riiklikus välisteenistuse instituudis IT-turvalisuse juhendajana.

Allikad:
    Heldema, Tiiu 2015. Hiiumaa. Loodus. Aeg. Inimene. Kirjanduselu. Rmt. Helgi Põllo, Aivi Telvik, Ermo Mäeots (Koost.) Kärdla: MTÜ Hiiumaa Teabekapital, lk. 1248.

    ERR Arhiiv 2003. PÄEVASÜDA. Douglas Wells. https://arhiiv.err.ee/vaata/paevasuda-paevasuda-douglas-wells

    Roosna, Harda 2017. Ilmus Wellsi raamatu uustrükk. Hiiu Leht. http://www.hiiuleht.ee/2017/06/ilmus-wellsi-raamatu-uustrukk/
Vaata ka:
Jänki seiklused Hiiumaal

Jänki seiklused Hiiumaal

2003

bottom of page